Akıllı Yayma Şap

Akıllı şap yapı malzemesinin en mühim özelliği kendi kendine yayılarak pürüzsüz yüzey oluşturmasıdır. Kullanım hedefi düzgün ve terazide olması dilenen titiz zeminler amacıyla üretilmiş sıvı şap malzemesidir. Akıllı şap malzemesi dolgu hedefli olarak kullanılmaz. İstendiği takdirde kullanmak mümkün ama ekonomik yönden maliyet artar.

Nerelerde nasıl kullanılır?
Şap atılacak zemin de dolgu malzemesi gerekmiyorsa. Yani zeminin şap ile yükseltilmesine gereksinim yoksa… Zeminde küçük tefek bozukluklar varsa… Zemin de çok küçük rötuşlamalar gerekiyorsa… Zemini yükseltmeden düzelme gerekiyorsa… Ustaya gereksinim duyulmadan, kendi kendine şap atılması isteniyorsa… Zaman kısıtlı, şapın kuruması acil ise… Beton şapı atılmış ancak laminat parke pvc zemin kaplama ve her türlü yer döşemesi malzemesi montajına ideal nitelik ve titizlıkta değilse akıllı şap zemin tesviye şapı revizyon hedefli gerekir. Evinizde ki masif parkeyi söktüğünüzde zemin düzgün çıkmadıysa…


Akıllı şap kullanabilirsiniz. Çok çok akıllı şap malzemesini zemine dökerseniz kalın yayılır. Az dökerseniz ince yayılır. Akıllı şapın asli özelliği; dökülen malzeme çukur yerleri doldura, doldura aynı hizada, su terazisinde, kendi kendine yayılır. Yayılması bütün zemini kapsar ve kaplar. Eğer, akıllı şapımız zemine az dökülürse; bütün alana akıllı şap eşit yayılacağı amacıyla “şap” ince düşer. Kendiliğinden sunulan tesviye şap zemine çok dökülürse şapınız kalın olur, dolgu vazifesi görür. Akıllı şap nasıl atılır?
Akıllı şap uygulama; hazır paketler durumunda satışa sunulur!
Su ile karıştırılır, tanım edilen kıvama geldiği zaman uygulanır! Hazırlanışı, “kıvamı kutu üstünde yazmaktadır.”


Akıllı şap dökülmeden önce, zemin çok iyi temizlenmelidir. Sonra akıllı şap astarı zemine atılır.Dikkat edin akıllı şap astarı atılmadan; akıllı şap dökülüyorsa şapınız zeminde yayılmaz döktüğünüz yerde kalır.


Akıllı şap astarının özelliği beton üstünde ince bir tabaka yaratarak şapın zemin üstünde kaymasını sağlamaktır.
Eğer, akıllı self leveling şap zemin üstünde takılma yaparsa fırça, çekçek ile şapı sallamanız yeterlidir. Şapınız kendi kendine yayılır. Kısa vakitte kurur. Akılı şap malzemesinin başka isimleri şöyledir. Zemin tesviye şapı, self leveling şap, civalı şap, hazır şap, sıvı şap, denge şapı, kendi kendine sunulan şap, kendinden sunulan şap olarak bilinir.

Akıllı Yayma Şap
Call Now ButtonTeklif Alın