Asma Tavan
Asma Tavan Nedir?

Isı ve ses yalıtımı sağlamak, estetik bir manzara elde etmek amacıyla yapılan dekoratif bir tavan modelidir. Yapılarda genelde kötü ve hoş durmayan görüntüyü engellemek amacıyla tercih edilen bir tavan sistemidir. Biçimsiz duvar döşeme ve tesisat boruları, kablo gibi hallerde meydana çıkan bozuklukları önlemek amacıyla de asma tavan yapımına gereksinim duyulur. Dünyada bir çok yapıda asma tavan programı yapılır. Bunlar; mağazalar, hastaneler, bürolar, binalar vb. çoğu alanda estetik manzara elde etmek ve hijyenikliği basit bulunduğu amacıyla tercih edilmektedir.

Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir?
Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavan akustik ve yangına sağlam, elektrik ve sıhhi tesisatın basit döşenmesi ve gizlenmesine imkân sağlayan, dünya standartlarına ideal olarak oluşturulan sistemdir. İç mekan tavan uygulamalarında kullanılır. Hafif olması nedeni ile depreme sağlam binalar amacıyla idealdir

Vektörel Asma Tavan

Vektörel panel sistemler odanın hacmini düşürmeden tavan yüksekliğini düşürmek amacıyla tercih edilen asma tavan çeşididir. Vektörel asma tavan sisteminde tavan boşluğuna erişim ve bakımı kolaydır.

Metal Asma Tavan

Genellikle hastane, okul ve kamu hizmet binalarında çok kullanılır. Uygulama oluşturulan mekana ferahlık, görsellik, sağlamlık katar ve ortamın akustik konforunu sağlar.

Özellikleri;

Ses yalıtımı sağlar

Isı kaybını engeller

Montajı kolaydır

Ağırlık yapmaz hafiftir

Temizlenebilir ve silinebilir

Bakteri üretmez

Akustik Asma Tavan

Metal olan tavanların iskeleti üstüne monte edilen 12,5 mm ebatlarında olmakta ve alçı ile döşenerek tavana sağlamlık katmaktadır. Montajı basit ve kısa sürede yapılabilir. Akustik asma tavan gerektiğince şık ve estetik görünüme sahiptir. Akustik yapısı ile ses yankılanmasını engeller. Yangına ve suya sağlam uzun yaşamlı yapılardır.

Taşyünü Asma Tavan

Bazal taşlarının ezilip toz durumuna getirilerek geri dönüşüme sahip atık maddelerin ve detaylı kimyasal materyallerin birleşiminden oluşur. Özellikleri; Beyaz renk olmasına karşın isteğe göre istenilen renklerde mevcuttur. Boyanabilir özelliktedir. Yangın gibi hallerde ortamında ataşe sağlam madde bulunmaktadır. Tertemiz ve insan sağlığına uygundur.

Karolam Asma Tavan

Karolam asma tavanlar ön alanı vinil, arka kısımları alüminyum folyo ile kaplanması yardımıyla basit montajlı, temizlenebilir ve neme dayanıklıdır. Bu asma tavan sistemleri, karolamlardan, karolardan, taşyünü asma tavanlardan ve akustik alçıpanlardan oluşmaktadır. Karolama asma tavan sisteminde ses sistemi ve ışıklandırma gibi yapılacak tesisatlar olursa şayet taşıyıcı sistem ve askı çubuklarına takılmamasına ilgi edilmeli ve lüzumlu önlemler alınmalıdır.

Alüminyum Asma Tavan

Alüminyum asma tavan taşıyıcı profillerle hazırlanan karolaşa oluşturulmuş metal plakalardan meydana gelen asma tavan sistemidir. Çok geniş kullanım alternatifi verir ancak buna karşın montajı kolaydır. Kullanışlı ve sağlam sistemlerdir. Spor salonları, hastaneler, banka, mağazalar, ofis ve işyerleri alüminyum asma tavan düzeneğinin kullanıldığı birtakım alanlardır.

Petek Asma Tavan

Petek tavan sistemi petek görüntüsü ile iç içe geçirilmiş alüminyum profillerden oluşmaktadır. Gözenekli yapısı yardımıyla ışıklandırma kullanarak farklı tasarımlar oluşturulabilir. Mazgal biçimli tasarımı yardımıyla yapı içindeki duman ve pis havayı basitçe dışarı atılmasını sağlar. Havalimanları, restaurant ve alış veriş merkezleri gibi alanlara uygulanmaktadır.

Lamel Asma Tavan

Lamel asma tavan sistemleri taşıyıcılar, derz profilleri, lameller ve u profilden oluşur. Taşıyıcılar galvanizden üretilirken sistem elemanları alüminyumdan üretilir. Çift yay askı, tel ve dübeller yardımı ile tavana monte edilir. Lamel asma tavanlara ofis ve iş yerlerinde, alış veriş mağazalarında, spor salonlarında vb yerlerde rastlamak mümkündür. Lamel tavan sistemleri renk seçenekleri ile akustik ve dekoratif amaçlı, paslanma yapmadığı amacıyla de ıslak hacimlerde tercih edilen asma tavan çeşididir.

Asma Tavan
Call Now ButtonTeklif Alın