Beton Döşeme

Günümüzde çoğu insan evlerinde ya da iş bölgelerinde beton zeminleri tercih ediyor. Beton zeminler yalnızca estetik bir görüntü oluşturmakla yetinmez aynı vakitte olukça dayanıklıdır. Yaptığınız bir tadilat prosedüründe beton zemini tercih etmek ekonomik yönden da karlı olacaktır. Bu sayfada beton zemin döşeme prosedürü ve meydana gelebilecek maliyetleri derledik.

Maliyetlerin Oluşması

 Metrekare başına bir beton zeminin fiyatını belirleyen detaylı etkiler vardır. Beton bir zeminin yerleştirilmesi gereken boşluğun büyüklüğü vardır. Toplam alan ne kadar büyük olursa, metrekare başına maliyet fiyatı o kadar düşük olacaktır. Ayrıca, rastgele bir açı da öneme alınmaktadır. Alan ne kadar karmaşıksa, metrekare başına beton zemini o kadar çok ödemek mecburiyetinde kalacaksınız.
 
Yukarıdaki standart maliyet fiyatına ek olarak, metrekare bazında ortalama fiyatı da etkileyebilecek detaylı ekstralar vardır. Örneğin, beton zeminin emprenyeli olup olmadığını düşünün. Beton zeminiz amacıyla olası olan en iyi fiyata sahip olduğunuzdan emin olmak amacıyla, fiyatı her vakit değişik zanaatkarlarla karşılaştırmanız önerilir. Sadece bu şekilde en ideal fiyata başvurabilirsiniz.
 
Beton zemini emprenye etmek
Beton zemini emprenye etmeniz her vakit tavsiye edilir. Beton zemine emprenye edilerek özel bir son 
kat oluşturulur. Böyle bir son katmanın gerekmeyebileceğini göreceksiniz.
 
Neden beton zemin ?
Eviniz amacıyla beton bir zemin seçmenin detaylı yararları vardır. İlk üstünlük, bu tür bir zeminin basit erişilebilir bir alanla çok basit bir şekilde gerçekleştirilebilmesidir. Dahası, görünüşü nedeniyle her türlü iç mekanda harika görünüyor. Başka bir deyişle, ister şık, ister çağdaş ya da classic bir iç mekana sahip olun, beton bir zeminin gerçekleştirilmesinin belirlediğiniz stile kusursuz bir katkı olduğunu göreceksiniz. Başka üstünlük ise, beton zeminin bakımı çok basit olmasıdır. Bu amaçla zeminin kirin kendini gösterebileceği rastgele bir dezüstünlük ya da ek yeri yoktur.
 
Beton zeminin dezavantajları
Beton bir zemini tercih eder iken sadece betonun sıcaklık dalgalanmaları altında genişleyebilen ya da daraltılabilen bir malzeme olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu, 40 metreden daha geniş bir zemin alanına sahip genleşme derzleri sağlamanın daima tavsiye edilmesini sağlar. Bunlar betonun çatlamasını engelleme fonksiyonuna sahiptir. Özellikle, beton zemininizin altında yerden ısıtma kullanmayı seçtiyseniz, bu gereklidir. Hem de beton zemindeki saç çizgisi çatlaklarına ilgi edin. Bu tür çatlaklar pek görünmeyebilir, fakat beton zeminin sağlamlığı ve niteliği amacıyla bilhassa olumsuz neticeler doğurabilir.
 
Tasarruf ipuçları
Emdirme tabakası her vakit eksperler tarafından, emprenye katmanı olarak adlandırılan beton bir zemin döşenmesi tavsiye edilir. Böyle bir katman zemini yağ gibi her türlü kirden koruma fonksiyonuna sahiptir. Emprenye edici bir katman gerçekleştirmenin iyi bir düşünce olmasına rağmen, bunun amacıyla her vakit belirli bir ek ücret uygulanır. Beton zemine emprenye tabakası sağlayarak, paradan tasarruf edebilirsiniz, beton zeminin sadece otantik görünümünü sınırlı bir vakit amacıyla koruyabilme mümkünlülüğü çok yüksektir.
Beton zeminiz amacıyla standart bir renk seçin. Pek çok insan bunu düşünmüyor fakat beton zeminin renginin de montaj amacıyla ödenen toplam maliyet üstünde bir tesiri olabilir. Standart bir renk seçmiyor musunuz? Bu durumda, metrekare başına ortalama 2 ila 5 TL ek ücret tahsil edileceğini öneme almanız gerekecektir.
Ustalara yardım et! Beton zemini kuracak profesyonellere yardımcı olmak her vakit faydalı olacaktır. Örneğin, malzemeleri göstermek ya da malları elden çıkarmakla, beton zemini gerçekleştirmenin toplam maliyetinin büyük bir baskı altında kalabileceğini göreceksiniz. Bu, beton zeminin gerçekleşmesini finansal yönden aslında enteresan kılmaktadır.
Fiyatları karşılaştırın, tasarruf edin.
Beton Döşeme
Call Now ButtonTeklif Alın